מארגנים חתונה

מישהו פעם אמר שחתונות זה כיף, במיוחד כשהן של אחרים. ברוות השנים הסתבר שצדק. חתונות הן כיף גדול. בפרט שלא צריך לארגן אותן.

ארגון חתונה דומה יותר למבצע צבאי מאשר להצהרת אהבה ועל כן במקום להיות מאושרים ומאוהבים בתקופה זו, נכנסים בני הזוג למה שעתיד להיות מבחן הזוגיות הראשון הגדול שלהם. מי היה מאמין שהבחירה בין חציל מטוגן למרק יוגורט או פילה לסלומון יכולה לגרום לכל כך הרבה ריבים ודמעות ומשקעים.

הקושי רק הולך וגובר כאשר שני בני הזוג מצויים בתקופה קשה בחייהם, אז המתח הכרוך בארגון החתונה בשיאו. בהרבה מהמקרים בני הזוג רק החלו בדרכם, הם לומדים במכינות, לפסיכומטרי או שהם כבר סטודנטים ללימודי תואר ראשון. לעומתם, ישנם זוגות בוגרים יותר אשר נמצאים בעיצומה של הקריירה וכל שעה פנויה מהעבודה עולה להם בנזיפה לא נעימה מהמעביד.

לתוך הקלחת הלא פשוטה הזו, נכנסים לא פעם ההורים. הכיצד? הורים רבים שוכחים את מקומם בארגון החתונה של בני הזוג ומשתלטים על העניינים ללא שהוזמנו לעשות כן. חמור מכך, ישנם הורים שכל עניינם הוא לוודא כי האוכל, התקליטן והרב ימצאו חן בעיני מכריהם, שכמובן אינם מכירים כלל את הזוג המאושר.

מה אפשר לעשות כדי להגיע אל הערב המיוחל בשלום?

  1. הציבו גבולות להורים – לאלו מכם שניחנו בהורים אוהבים אך מתערבים, כדאי לעשות שיחת הבהרה שתסביר להם (בנועם כמובן) את מקומם בארגון החתונה. החוכמה היא להעביר להם מסר, שאתם אוהבים ומכבדים אותם, אך מעוניינים לעשות דברים בדרך שלכם.
  2. חלקו תפקידים – ערכו רשימה של כל הסידורים לחתונה על פי סדר חשיבות וחלקו ביניכם מי עושה מה ומי מטפל הטבעות. השתדלו להקל אחד על השני ולא להתעקש כי בן הזוג יהיה אתכם בכל פגישה עם בעל מקצוע. נוכחותכם יחד חיונית רק בפגישות החשובות ביותר ובשאר העניינים, בצעו חלוקת עבודה ביניכם כך שכל אחד יוכל להעדר מעבודתו או לימודיו כמה שפחות.
  3. קבעו נהלים – הגדירו מראש את התקציב שעומד לרשות החתונה ועשו כל מאמץ שלא לחרוג ממנו. בשעת חריגה (מה שקורה לרוב..) הסכימו להתייעץ זה עם זו ולא לבצע החלטות משמעותיות מבלי שהגעתם להסכמה מלאה בעניין.

 בחירת מקום האירוע

 הצעד הראשון בארגון חתונה הוא כמובן מציאת המקום לקיום האירוע המרגש. שוק ה רווי ביותר ובכל מקום בארץ תוכלו למצוא מגוון של אולמות אירועים וכמובן גם גני אירועים. כאשר אתם בוחרים מקום לחתונה, קחו בחשבון את התאריך לקיומה. כך שאם הנכם מתחתנים בחורף, מומלץ לקיים את האירוע במקום סגור או בכזה הניתן לסגירה.  הגדירו מראש את האזור הגיאוגרפי בו הייתם רוצים לקיים את החתונה ואל תסטו ממנו. כמו כן, במהרה תגלו כי השוני בין גני האירועים או אולמות האירועים אינו גדול ומהותי כפי שהיה נדמה לכם בהתחלה ולכן כדאי שתקבעו מראש כמה מקומות בכוונתכם לראות. וזאת כדי שלא תקבלו סחרחורת.

יש לכם חברים טובים שהתחתנו לאחרונה? נהניתם בחתונתם? התרשמתם לטובה ממקום האירוע? הקלו על עצמכם בארגון החתונה ופנו רק לאנשי מקצוע שיש לכם המלצות חמות לגביהם. הדבר יקל עליכם מאוד ויגדיל את הסיכוי לחתונה מושלמת, בדיוק כמו שדמיינתם.

מעל הכול, ארגון חתונה הוא הזמן לזכור עד כמה אתם אוהבים זה את זו ומוכנים להתפשר למען האחר. כל אחד מבני הזוג צריך לזכור כי מה שחשוב כל כך בעיניו בערב החתונה, אינו בהכרח חשוב באותה המידה לבן הזוג. על כן, היו כנים זה עם זו ואמרו בדיוק מה חשוב לכם ועל מה אתם מוכנים להתפשר. לא זו בלבד שתהיה לכם חתונה מהחלומות, גם תדעו שהזוגיות שלכם טובה ואוהבת, ובתוך כל התכנונים וההכנות אל תשכחו להשאיר זמן ולתכנן גם ירח דבש מהחלומות, כזה שלא תשכחו.

מזל טוב!