טרנדים מרכזיים בתחום הקינוחים לאירועים לשנת 2016

אין כמעט אירוע במחוזותינו שלא נזכה לקבל בסופו קינוח טעים, צבעוני וחגיגי – כאלו אנחנו, אוהבים לקנח היטב. בדרך כלל נוכל לבחור קינוח אחד מיני רבים, כשכל הקינוחים מוכנים ומוזמנים מראש על ידי חברת הקייטרינג שאחראית על הכנת האוכל באירוע. אפשרות אחרת שנקבל קינוחים שונים מקונדיטור/ית, אנשי מקצוע, אשר הופקדו מראש רק על הכנת הקינוחים.

בכל שנה ישנם טרנדים חדישים ושונים בתחום, טרנדים אשר בולטים מעל השאר ומציפים את עולם הקינוחים, בדומה לעולמות תוכן אחרים. חלק מהטרנדים, סביר להניח, יישארו איתנו גם בעתיד, בעוד טרנדים מסוימים יתחלפו בטרנדים אחרים ואפילו במהרה.

לפני שנציג לפניכם שורה של טרנדים מרכזיים בתחום הקינוחים לאירועים לכבוד השנה האזרחית החדשה, כך לפחות על פי המגמות המסתמנות בתחום, הרי חשוב לציין שיש דברים שכנראה לעולם לא ייעלמו מעולם הקינוחים ונמשיך לקבל אותם כמעט בכל אירוע מזדמן – כך למשל קינוחי שוקולד שונים, קינוחי פירות, קינוחים שמשלבים מנות חמות וקרות, קינוחים איטלקיים וממדינות משובחות אחרות ועוד. לצידם נמצא כמה קינוחים חדשים ומרעננים שכדאי שתכירו:

תכירו, הקינוחים החדשים…

1. אחת הערכות הרווחות ביותר כיום בתחום, אומרת שטרנד בולט מאוד שיתפוס יהיה טרנד קינוחים עם ירקות. כבר היום אנחנו יכולים למצוא פה ושם קינוחים עם נענע או עגבניות שרי, אך סביר להניח שזה יתגבר ולו מהסיבה שחלק גדול מהקינוחים מתבססים על מטבח טבעוני, שזה טרנד בפני עצמו, עוגות ללא חלב וביצים, שוקולד ללא חלב ועוד. לכן גם נמצא יותר קינוחים עם ירקות אשר בחלק מהמקרים כנראה ישתלבו עם הרעיון של קינוחים מפירות.

קינוחים

2. טרנד נוסף מרכזי בעולם הקינוחים והאירועים הוא יצירת מבחר קינוחים אישיים לאירוע כאשר אם בימים עברו היו נהוג לחלק בין השולחנות קינוח גדול שכל אחד יכול היה לטעום ממנו ובהמשך "התקדמנו" לקינוח אחד אישי –אזי שכיום כל אחד יכול ליהנות ממגוון קינוחים קטנים ואישיים ובכך ליהנות בעצם מכל העולמות. בטרנד זה ישנו ניסיון למקד כמה שיותר את הקינוח לטעמו של האורח.

3. עוד טרנד חשוב הוא השילוב בין חומרים – הכרנו זאת מעט בעבר אך נדמה שכיום זה הרבה יותר בולט. למשל שימוש בעוגיות מפורסמות או חומרים מסוימים תוך שילוב עם חומרים אחרים, בסיסים שונים, כך למעשה יוצרים שילוב טעמים ייחודי ומרענן.

4. נסגור את הרשימה כמובן עם טרנד הבריאות, אלא מה – טרנד שלא עתיד לחלוף בקרוב וכנראה יישאר איתנו הרבה יותר ממה שניתן לדמיין. טרנד זה מתחבר גם לקינוחים עם ירקות אך גם לקינוחים שיש בהם הרבה פחות סוכר, בלי קצף,בלי דברים שעלולים להיות בעייתיים מסיבות שונות (למשל אגוזים, בוטנים וכו'), קינוחים עם חומרים ומרכיבים בריאים שמשפרים את בריאותנו ולא גורמים לנו להרגיש רע כשאנחנו אוכלים קינוח כל כך טעים.

נסכם ונאמר כי טרנדים בעולם הקינוחים מגיעים אלינו ממקומות שונים בעולם וחלק נוצרים כאן. הטרנדים הם משמעותיים בגלל שהם משנים את עולם הקינוחים ומכניסים לו דברים חדשים. מן הסתם אנחנו נגלה במהלך הזמן עוד ועוד טרנדים שרק יעשירו את עולם הקינוחים שלנו ואת תחום האירועים בכלל ויגרמו לנו הנאה רבה וחגיגה של טעימה בלתי נגמרת.