מאי 13, 2020
El Hayam
סגור לתגובות על אפקט הקורונה על אולמות האירועים

אפקט הקורונה על אולמות האירועים

נגיף הקורונה שהתפרץ בישראל בחודש פברואר 2020 גרם לכאוס עצום במדינה, אמנם ביחס למדינות אחרות בעולם ישראל הצליחה להימנע מקריסת מערכות הבריאות שזה הישג יפה בהתחשב שמערכת הבריאות שלנו גם ככה עובדת על הקצה, אך בתחום הכלכלה הקורונה החריבה והרסה המון עסקים בעיקר בתחום התיירות וענף האירועים כיוון והתקהלויות יכולות להפיץ את המחלה באופן די קיצוני.

 

ממשלת ישראל החליטה לאסור על התקהלויות אנשים, אירועי ספורט בוטלו בכל הארץ, הופעות, מסיבות וכמובן אירועי שמחה, כל זאת במטרה למנוע התפשטות חסרת מעצורים, אך המצב גרם לאולמות האירועים נזק כלכלי חסר תקדים והגרוע מכל זה שאין צפי אפילו לא קלוש מתי חוזרים לשגרה כי כל עוד אין תרופה או חיסון לקורונה אין דרך אחרת לעצור אותה חוץ מהסגרים והגבלות שכאלו.

 

האפקט הישיר והחשש מהעתיד

 

האפקט הישיר של התפרצות נגיף הקורונה על אולמות האירועים הוא גל ביטולים עצום של חתונות ואירועים נוספים דווקא בתקופה שבה הם עובדים הכי חזק בשנה, גל הביטולים גרם לנזקים כלכליים קשים הן לבעלי האולמות והן לעובדים המתפרנסים מאירועים אלו.

 

השאלה היא כמה זמן ימשך כל העניין והאם לבעלים יש כיסים מספיק עמוקים כדי להחזיק את ראשם מעל פני המים.

 

לגבי העובדים… המצב קצת שונה, רובם כבר מיצה את הזמן שהם יכולים להחזיק מעמד בלי הכנסה קבועה הביתה והחלטות לגבי עתידם הכלכלי צריכות להתקבל כמה שיותר מהר.

 

החשש מהעתיד – נגיף הקורונה הוא עדיין כזה שאין למדע תשובה ברורה לגביו, עדיין אין מספיק מידע כדי לדעת איך לעצור אותו בצורה יעילה, אין תרופה שאמורה להקל על התופעות שלו שיכולות להיות קטלניות ואין חיסון שאמור למנוע הדבקה בקרב הציבור, כל זאת גורמים לחששות בקרב בעלי אולמות האירועים שכן אין שום צפי לסיום המשבר הזה מבחינתם.

לא ניתן להגיב


Warning: Only the first byte will be assigned to the string offset in /home/bidcoil/public_html/elhayam.co.il/wp-content/plugins/responsive-menu/v4.0.0/inc/helpers/custom-functions.php on line 218