מאי 13, 2020
El Hayam
סגור לתגובות על האם הקורונה תמוטט את תחום האירועים בארץ

האם הקורונה תמוטט את תחום האירועים בארץ

תחום האירועים הוא אחד מהתחומים החזקים והרחבים ביותר שקיימים, עשרות אלפי עסקים ישראליים נשענים על תעשיית האירועים בין אם זה צלמים, חברות תקליטנים, גני ואולמות אירועים, מעצבות לשמלות כלה, חברות בר, חברות קייטרינג ועוד… אך בחודש מרץ 2020 כולם חדלו לעבוד.. נגיף הקורונה התפרץ בישראל ומשרד הבריאות הורה על איסור של התקהלויות מעל 100 אנשים ולאחר מכן ירד בהדרגה עד איסור מוחלט להתקהלות כלשהי.

מצב חירום זה הביא מן הסתם להשבתה של תחום האירועים, לביטול המוני וגורף של חתונות, בריתות, בר מצוות ועוד אירועים נוספים ושונים, עד מתי זה ימשך כך? אף אחד לא יודע לתת את התשובה אבל הערכות של מומחים למגפות שהמצב עלול להימשך עוד תקופה ארוכה מאד, השאלה האם זה יביא למיטוט תחום האירועים בישראל?

מה יהיה עם תחום האירועים בישראל?

תחום האירועים חטף מכה קשה אבל עדיין לא אנושה, אם בשלב זה היו חוזרים ל100% עבודה 70% מבעלי העסקים בתחום היו שורדים ומצליחים להרים את הראש מעל המים לתקופת התאוששות ארוכה אבל לפחות היו שורדים.

הבעיה מתחילה בחודשים הבאים, כמו שזה נראה כעת התחום לא עומד לחזור לפעול בקרוב, הפיצוי שמציעה הממשלה כנראה לא יוכל להציל את אותם עסקים שנואשים לתזרים מזומנים בכדי לשלם חשבונות ולהאכיל משפחות ורבים מהם יאלצו לסגור את עסקיהם.

האם התחום עומד להתמוטט לחלוטין? קשה לענות על השאלה הזאת כי לא ידוע עוד כמה זמן זה באמת ימשך אבל סביר להניח שרוב העסקים שפועלים היום כנראה יסגרו, אולי יפתחו מחדש אחרי עידן הקורונה או שיהיה זה הזמן של עסקים חדשים להיפתח בכל מקרה תחום האירועים בסופו של דבר יחזור ויפעל.

לא ניתן להגיב