בחירת תוכנית עבור מכונת כביסה ומייבש כביסה

אם בעבר, כדי לעשות כביסה כל אחד היה צריך מקל כביסה מיוחד, גיגית מיוחדת לכביסה, והרבה מאד נוזל ניקוי, הרי שהיום המצב השתנה לחלוטין – כמעט בכל בית אפשר למצוא היום מכונת כביסה, וביותר ויותר בתים אפשר גם למצוא מייבש כביסה איכותי, שמחליף את תליית הכביסה על החבל. אלא שכאשר המכשירים הללו נכנסים לבית, לא פעם ולא פעמיים עולה השאלה איזו כביסה בדיוק צריך לעשות? היום לשמחתכם, המכונות והמייבשים מצוידים בכל כך הרבה תוכניות, כך שאפשר להתאים לכל סוג כביסה את התוכנית המתאימה. אבל מה בעצם העיקרון שעומד מאחורי התוכניות הללו?

סיבוב יעיל אבל זהיר

באופן עקרוני, גם בפעילות של מכונת הכביסה עצמה, וגם בפעילות של מייבש כביסה, קיים עקרון הסיבוב. לכן לכל המכונות והמייבשים שתחפשו עליהם מידע תמצאו את המונח סל"ד – מדובר למעשה על מונח של סיבובים לדקה. באופן עקרוני, ככל שהמכונה מהירה יותר, כך פעולת הניקיון שהיא תבצע תהיה יעילה יותר.

אז למה בעצם לא לבחור מכונת כביסה או מייבש שפועלים במהירות הגבוהה ביותר, לבחור בתוכנית אחת, ולסיים את התהליך? משום שיש גורם נוסף שחייבים לקחת בחשבון, וזה סוג הבגד עצמו שמכבסים.

היום על בגדים רבים ניתן למצוא תווית של כביסה עדינה. בחנויות הבגדים אף ממהרים להזהיר ואומרים כי לבגד מסוים מתאימה רק כביסה ידנית, למרות שברוב המכריע של המקרים – אפשר בהחלט להכניס אותו אל מכונת כביסה, פשוט צריך לבחור את התוכנית המתאימה.

ומהי התוכנית המתאימה? זו תהיה תוכנית שתקבע מהירות סל"ד שתהיה נמוכה הרבה יותר מהמהירות המקסימלית. כאשר הבגד יכובס במהירות אטית יותר, הסיבים של הבגד לא ייפרמו, והבגד יישאר נקי וגם שלם לחלוטין.

בהקשר ספציפי למכונת כביסה, ראוי לציין גם את נושא הטמפרטורה – באופן עקרוני טמפרטורה גבוהה היא יעילה מאד להסרה של כתמים, בוודאי של כתמים קשים – אך לעתים צריך לבחור בטמפרטורה נמוכה יותר, על מנת שלא ייגרם שום נזק לבגד. בגלל זה חשוב מאד לרכוש מכונת כביסה שבא יהיה פירוט נרחב של כל התוכניות האפשריות.

גם עבור מייבש כביסה ניתן למצוא אפשרות לשליטה בטמפרטורה. אמנם במייבש אין ממש תוכניות, אבל יש שני קריטריונים שעוזרים לשלוט על פעולתו – משך זמן הייבוש, והטמפרטורה שבה הבגדים יעברו את התהליך.

בוחרים את המכשירים המתקדמים ביותר

אחרי שהבנתם את היתרון של מכונת כביסה, ואת היתרון של מייבש כביסה, ברור שהשלב הבא הוא רכישת המכשירים הנ"ל. אבל איפה כדאי לרכוש אותם? היום יש מותגים מוכרים במיוחד, אשר מייבאים ומוכרים מכונות ומייבשי כביסה מהמתקדמים ביותר בעולם. ניתן בהחלט להיכנס לאתרים של המותגים הללו, לבחון את היצע המכשירים הרחב, לבדוק אילו תוכניות קיימות, וכך לבחור את המכשיר המתאים.