מאי 13, 2020
El Hayam
סגור לתגובות על פגיעה משני צידי המתרס – קורונה 2020 תחום האירועים

פגיעה משני צידי המתרס – קורונה 2020 תחום האירועים

אפקט נגיף הקורונה גרם למצב קיצוני ביותר בענף האירועים, עקב האיסור על התקהלויות של אנשים נאסרו אירועים בישראל מאז חודש מרץ ועד להודעה חדשה, מצב זה מן הסתם גרם לנזקים רבים עבור כל העוסקים בתחום האירועים אבל מי שבקושי ומוזכר הם בעלי האירוע, הזוגות הצעירים שתכננו להתחתן, ההורים הטריים שתכננו ברית, בני הבר מצווה שכבר חילקו הזמנות לחבריהם לכיתה ועוד…

בכתבה זו נעסוק בכל הנפגעים בתחום האירועים כתוצאה מנגיף הקורונה, בעלי העסקים ובעלי השמחות.

בעלי העסקים

על אף שעל נושא זה דנים ללא הפסק מאז פרוץ הנגיף בישראל חשוב לנו להתחיל איתם בכל זאת, בכל זאת ענף די גדול שמעסיק לא מעט אנשים בישראל שפשוט הושבת לחלוטין, אין אירועים, אין עבודה ואין אפילו צפי מתי כל זה יהיה מאחורינו, נכון להיום כל ענף האירועים עומד על סימן שאלה קיומית, ללא ספק יהיו (וכבר יש) עסקים שלא יצליחו לשרוד ויסגרו אך אם הקיץ יביא עמו בשורות טובות והיקף התחלואה יהיה קטן באופן משמעותי בענף תולים תקווה ממשית שהממשלה תתיר את קיום האירועים במגבלות הגיוניות ועסקים אלו ישובו לפעילות.

בעלי השמחות

על בעלי השמחות אנחנו פחות שומעים בדיווחים על משבר הקורונה, הם אומנם ספגו גם כן נזק כלכלי כלשהו בדמות תשלום דמי הביטול אבל זהו לא הסיפור המרכזי.

חתונה, בר מצווה ואפילו ברית לילד שנולד הם שמחות להם אנשים מחכים בקוצר רוח, מתכננים, מזמינים ושוקדים על כל פרט ואז כגפרור בשדה קוצים הכל נעלם ומתאדה כאילו לא היה, נכון… אפשר לדחות את המסיבה של החתונה, אפשר לדחות אפילו את המסיבה של הברית ובר המצווה אבל האפקט כבר לא יהיה זהה, לפחות לא מבחינתם של בעלי השמחה, היום המאושר שלהם נדחה לתאריך לא ידוע… האם המוזמנים יקבלו בברכה ובשמחה הזמנה לבר מצווה שנה אחרי? האם עדיין יבואו כל המוזמנים למסיבת החתונה שבפועל טקס החופה נערך חצי שנה לפני? בספק… וגם אם כן סביר להניח שהאפקט יהיה פחות.

לא ניתן להגיב


Warning: Only the first byte will be assigned to the string offset in /home/bidcoil/public_html/elhayam.co.il/wp-content/plugins/responsive-menu/v4.0.0/inc/helpers/custom-functions.php on line 218