נוב 8, 2020
El Hayam

חתונות בזמן הקורונה

אחד הענפים שנפגע הכי קשה מנגיף הקורונה הוא תחום האירועים עליו ההגבלות הכי חמורות מוטלות ומבין כל סוגי האירועים האירוע עליו שמים רשויות החוק הכי את הדגש הוא אירועי החתונה שכן הגל השני עלה גבוה ככל שעלה בעיקר בגלל חתונות שנערכו בניגוד להנחיות וההגבלות במגזר החרדי והערבי, אותן חתונות היו גורם הדבקה משמעותי והפיצו את הנגיף חזק בתוך האוכלוסייה.

בכתבה זו נעסוק בתחום החתונות בתקופה סוערת זו של הקורונה, מה ההגבלות אומרות, האם אפשר לעשות חתונות במסגרת אותן הגבלות ולמה כל כך חשוב להקפיד על ההנחיות.

חתונה בזמן קורונה

נגיף הקורונה הוא נגיף שמופץ בקלות חסרת מעצורים והמספרים מעידים על כך, מחודש דצמבר בו הנגיף התפרץ בסין ועד היום (תחילת נובמבר 2020) אנחנו מדברים כבר על 46 מיליון בני אדם שאובחנו כנדבקים ואלו המספרים הרשמיים, סביר להניח שהמספר הוא כפול או משולש כיוון ולא כל מי שחלה נבדק כדי לאושש זאת או לא כל מי שנדבק בכלל הרגיש שהוא חולה והיה רק נשא שהדביק אחרים… בכל מקרה זוהי המגפה הכי מדבקת שהעולם חווה לפחות ב100 שנים האחרונות.

ומה כל זה קשור לחתונות? אז כן זה קשור מאד לחתונות מלבד האיסור על התקהלויות שזה מיותר להבהיר כגורם מספר אחת להתפשטות המחלה בחתונות השמחה גדולה, אנשים רוקדים ומפזזים ברחבה, מתחבקים ומתנשקים, אוכלים עם הידיים ויושבים אחד ליד השני, הוכח חד משמעית שחתונות הן גורם הפצה הגדול ביותר שיש, ההוכחה הייתה כאן בישראל בגל השני שחווינו כמעט ו 10,000 נדבקים ביום.

אז מה עושים לא מתחתנים? כן אפשר להתחתן… אבל זאת כנראה לא תהיה חתונה כמו שדמיינתם, לא יהיו בה 300-400 איש ואפילו לא 50 נכון לעכשיו, מומלץ בחום לעשות אותה בשטח פתוח ולא באולם כיוון וחלל סגור מגביר את הסיכויים להדבקות, צריך להבין כי התאריך הוא גמיש ולא חקוק בסלע כיוון וההגבלות משתנות בהתאם לתחלואה ואם היא עולה אז האיסור על אירועים קטנים ככל שהיו נכנס לתוקף, אז אפשר להתחתן אבל במצומצם ובאופן מוגבל.

עוד אתרים שיעניינו אותך:

עופר איתן – על חברת טכנולוגיית השייווק שהונפקה בבורסה של טורנטו

כתוב תגובה


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/bidcoil/public_html/elhayam.co.il/wp-content/themes/simplo/comments.php on line 101


Warning: Only the first byte will be assigned to the string offset in /home/bidcoil/public_html/elhayam.co.il/wp-content/plugins/responsive-menu/v4.0.0/inc/helpers/custom-functions.php on line 218