מרץ 16, 2021
El Hayam

מה הכוונה חתונה ברבנות?

חתונה ברבנות הוא ביטוי שבטוח שמעתם בעבר, בעיקר בתקופת הקורונה בה היה איסור על חתונות מרובות אנשים ואירועים גדולים, אז מה זה בעצם הביטוי הזה והאם באמת מתחתנים ברבנות המקומית? כוונת הביטוי חתונה ברבנות היא ביצוע טקס חופה וקידושין בנוכחות ובהובלתו של רב מהרבנות הראשית לישראל, לרוב טקס זה ייערך במתכונת מצומצמת ללא מסיבה ויכיל אך ורק את הטקס הדתי בו בני הזוג מתאחדים להיות זוג נשוי לפי דת ודין.

טקס החופה יכול להתקיים תחת התנאים הבאים:

  • הטקס חייב להיות תחת חופה כלשהי – למעשה הטקס יכול וצריך להתקיים תחת כל חופה שהיא לא חייבת להיות חופה מהודרת או מיוחדת רק שתהווה חופה מעל ראשם של הזוג.
  • הטקס חייב להתקיים בנוכחות 10 משתתפים להשלמת מניין כדת וכדין – כדי לבצע את הטקס יש צורך בנוכחותם של 10 גברים בוגרים ויהודים שיכולים לשמש כמניין כדת וכדין.
  • הטקס חייב להתקיים לאחר שהזוג מילא את כל ההכנות הנדרשות – הטקס יכול להתקיים לאחר שבני הזוג ביצעו בימים שקודמים לו את כל ההכנות הנדרשות כולל חתימה על מסמכים, רכישת טבעת, חתימה על כתובה בנוכחות הרב, ביקור במקווה וכן הלאה.
  • הטקס חייב להתקיים תחת הדרכתו של רב מוסמך מהרבנות הראשית לישראל – הטקס חייב להתקיים בהדרכה ישירה של רב מוסמך מהרבנות הראשית לישראל שישיא את בני הזוג לפי החוק בישראל ולפי הנחיות הדת.
הקשר שבין חתונה ברבנות והקורונה – שנת 2020 ותחילת 2021 לא אפשרה לזוגות רבים לממש את רצונם ולהתחתן באירוע גדול ונוצץ, ההגבלות על כך נבעו מהרצון להקטין את רמת התחלואה בארץ על ידי הגבלת התקהלויות. ההגבלות היו למשך תקופה לא ידועה ואפילו לא היה צפי קל שבקלים מתי זה ישתנה ולכן זוגות רבים החליטו לממש את אהבתם ולהינשא כדת וכדין ברבנות ללא מסיבות ושמלות נוצצות, מן הסתם בשנת 2020 כמות המתחתנים ברבנות הייתה גבוה בהרבה מאשר שנים שקדמו לה.   מרחבי הרשת: סיבים אופטיים – הצטרפו לשירות האינטרנט בסיבים אופטיים מבית yes

כתוב תגובה


Warning: Undefined variable $user_ID in /home/bidcoil/public_html/elhayam.co.il/wp-content/themes/simplo/comments.php on line 101


Warning: Only the first byte will be assigned to the string offset in /home/bidcoil/public_html/elhayam.co.il/wp-content/plugins/responsive-menu/v4.0.0/inc/helpers/custom-functions.php on line 218